Põrandate hooldus

Põrandate hooldus on tõsine ettevõtmine

Põrandate hooldusSilni hoolduskoristuspaketti kuulub muuhulgas ka põrandate pesu. Sõltuvalt põrandakattematerjalist tuleb aga lisaks hoolduskoristuse käigus tehtavale pesule teatud perioodi tagant põrandaid ka hooldada. Tööprotsessi käigus puhastatakse põrandad hoolikalt ning seejärel kantakse põrandapinnale kaitsekiht, mis takistab määrdumise eest.

  • Kivi- ja betoonpõrandate hooldust alustame reeglina eelleotusega, millele järgneb põranda taldlihvijaga puhastamine. Seejärel eemaldame veeimuriga puhastuse käigus põrandast välja pestud ja hõõrutud mustuse. Lõpetuseks kanname põrandale läbipaistva kattekihi, mis kaitseb põrandat edasise määrdumise eest.
  • PVC- ja linoleumpõrandate hooldusele eelneb samuti süvapesu, mille käigus eemaldatakse põranda pinnal olev mustus ja eelmisest vahatamisest sinna jäänud kattekiht. Kaitsev vahakiht kulub käidavamatelt piirkondadelt küll kiiremini, kuid nende eraldi töötlemine ei ole sellegipoolest mõttekas.

Perfektse tulemuse saavutamiseks tuleb süvapuhastada kogu põrand ning seejärel see uuesti vahatada. Eriti tähelepanelik tuleb olla vaha valikul ning hoiduda libedate vahade kasutamisest märgades ruumides. PVC- ja linoleumpõrandaid on otstarbekas hooldada vähemalt kaks korda aastas. Hoolduse järel kulub igapäevastele hooldustöödele oluliselt vähem aega ning tänu sellele vähenevad ka tööde teostamiseks tehtavad kulud.

  • Puitpõrandate hoolduse all peame silmas eelkõige nende oskuslikku õlitamist. Puidu õlitamine erineb lakkimisest selle poolest, et põranda pinnale ei teki kaitsvat laki kihti. Õli imendub puidu sisse ning hoiab seda mustuse ja niiskuse eest. Soovi korral võib kõrgema kasutuskoormusega õlitatud puitpõrandate puhul kanda põranda pinnale kaitsva vahakihi, mis hoiab põrandat niiskuse ja määrdumise eest. Sõltuvalt kasutuskoormusest soovitame õlitatud puitpõrandaid hooldada kuni neli korda aastas. Optimaalse sageduse saame määrata puhastusauditi käigus.

Lisaks eelpoolmainitud põrandatüüpidele on olemas veel ka turva-, kummikattega-, metall- ja korkpõrandad. Iga põrandatüübi jaoks on väljatöötatud spetsiaalsed puhastus- ja hooldustooted, kasutatavad seadmed ning töövõtted. Silni Puhastusteeninduse spetsialistid teavad neid kõiki. Seega ‒ ükskõik, milline põrand Sinu ettevõttes või kodus on, meie oskame selle puhtaks teha ning seda eeskujulikult ka hooldada.

Küsi pakkumist